Lokalne Ajdovščina

oglaševanje menu

Reportaža: Hrvaški rally spektakel tudi z ajdovskim pridihom

Epidemija koronavirusa jo je že dvakrat zagodla organizatorjem relija po Vipavski dolini, a obenem prinesla v našo soseščino še večji spektakel - reli za svetovno prvenstvo. Hrvaški je uspela odlična organizacija dogodka, ki je odmeval po celotni zemeljski obli, delček zaslug, da je vse skupaj teklo kot po maslu, pa gre tudi članom društva AK Ajdovščina motorsport, ki so priskočili na pomoč pri izvedbi relija. Oglejte si fotogalerijo dogajanja.

Kot so pisali že mnogi mediji, je pretekli vikend na sosednjem Hrvaškem, v okolici Zagreba, Kumrovca in Karlovca potekal spektakel najhitrejših v rally-u. Tu se je prvič v zgodovini zbrala vsa svetovna elita voznikov ter njihovih tehnično najbolj dovršenih dirkalnikov. Ogledati si je bilo mogoče drsenja ter hitre vožnje znanih voznikov, kot so Sebastien Ogier, Elfyn Evans, Thierry Neuville, ter mnoga druga velika imena avto športa. Prav tako, pa so se na sosednjem Hrvaškem predstavile tudi štiri slovenske posadke, ki so srečno tudi zaključile dirko z nekaj odličnimi rezulati. Najhitrejša izmed omenjenih ekip je bila precej poznana zasedba Darka Peljhana in Mateja Čarja, ki sta jima sledila Aljoša Novak ter Jaka Cevc. Tretje mesto med našimi ekipami sta dosegla Grega Premrl s sovoznikom Gregorjem Brešerjem, prav tako pa sta se odlično odrezala tudi Primož Brazda in Primož Tavčar.

Pred časom smo v enem izmed naših člankov že pisali o tem, da avto športa ne sestavljajo samo vozniki ter sovozniki, ter, da malo kdo pomisli na to, kdo so osebe, ki celoten projekt in dirko samo sploh spravijo na noge ter pomagajo pri njeni realizaciji. Takrat smo pisali o enem izmed sodnikov ajdovskega dirkaškega kluba, AK Ajdovščina Motorsport, Evgenu Bolčina. Sledenji se je tudi tokrat ob štirih drugih članih omenjenega kluba, Martinu Kobalu, Branku Česniku, Marku Košuti ter Rebeki Kobal, odlično izkazal pri pomoči hrvaškim organizatorjem. Skupno se je sodniškega dela iz slovenskih klubov udeležilo približno 120 sodnikov, ki so bili s strani sosedov deležni velikih pohval.

AK Ajdovščina motoršport

Ajdovska ekipa se je v četrtek po opravljenih testiranjih in pridobitvih zahtevanih potrdil odpravila na pot proti hrvaškemu mestu Jastrebarsko, kjer je sledilo snidenje z ostalimi sodniškimi ekipami. Slovencem je bila zaupana organizacija dveh hitrostnih preizkušenj v petek in soboto, nekateri pa so sodelovali tudi v nedeljskem zaključnem delu dirke. Skupinsko delo z našimi sosedi se je več kot očitno obrestovalo, saj so zaradi dobre organizacije na ta način Hrvatje prejeli podpisano pogodbo za ponovno izvedbo tovrstnega tekmovanja še vsaj v naslednjih treh letih.

Kljub trenutni situaciji in nesigurnosti, kaj in kako bo z letošnjo sezono, lahko rečemo, da se je za omenjene sodnike dirkaško leto začelo na najboljši možen način. Prejeti možnost sodelovati na svetovnem prvenstvu v rally-u so verjetno sanje vsakega ljubitelja tega športa. V tem primeru grejo vse zahvale tistim v vodstvu slovenskega avto športa, ki so nam to omogočili, hrvaškim prijateljem, ki so nas povabili k sodelovanju in nas prosili za pomoč, ostalim sodelavcem sodnikom, redarjem, policajem, gledalcem ter Avto hiši Klemenčič, ki je poskrbela za naš zanesljiv prevoz v dneh WRC-ja. Naša ekipa se je z izvrstno izkušnjo in dodatno motivacijo varno vrnila domov, kjer se bo že v prihodnjem vikendu ponovno udeležila gorsko hitrostne dirke v Tolminu. Poleg tega pa se plan dela celotnega ajdovskega kluba preusmerja na organizacijo Rally-a Vipavska dolina, ki ga pričakujemo ob koncu junija. Upamo, da nam bo izvedba tega glede na epidemijsko sliko omogočena ter, da bomo Vipavski dolini ponovno vrnili vzdušnje in čar v katerem zažari v času dirke.

Do takrat pa – Ostanite zdravi in v mislih pozitivni!

01-IMG 01021-IMG 63621-IMG 63061-IMG 63741-IMG 63881-IMG 63961-IMG 64121-IMG 64231-IMG 64371-IMG 64691-IMG 64901-IMG 64871-IMG 65121-IMG 65511-IMG 65911-IMG 66661-IMG 66891-IMG 67351-IMG 67681-IMG 68391-IMG 70101-IMG 70161-IMG 70311-IMG 706502-IMG 025504-IMG 032703-IMG 029805-IMG 035706-IMG 042107-IMG 045708-IMG 046010-IMG 050609-IMG 046911-IMG 052012-IMG 056113-IMG 0586

 

* Tekst: AK Ajdovščina motoršport

* Fotografije: Lokalne Ajdovščina

 

 

Lokalne Ajdovščina

#ajdovščina, #novice, #fotogalerija, #šport, #rally, #reportaža

Kolofon