Na povabilo SPIRIT-a Slovenija se med 20. in 25. septembrom 2016 v Sloveniji mudi 60 članska kitajska delegacije iz province Ningbo. SPIRIT Slovenija skupaj z MO Koper, MO Maribor, Mariborsko regionalno razvojno agencijo, občino Ajdovščina, ROD Ajdovščina, Regionalno razvojno agencijo Severne Primorske, veleposlaništvom Ljudske republike Kitajske ter s podporo predsednika Državnega sveta Republike Slovenije mag. Mitje Bervarja organizira povratni obisk gospodarske delegacije iz Ningbo.
V času obiska v Sloveniji bodo kitajski gospodarstveniki obiskali tudi slovenska podjejta, ki bodo izrazila interes za medsebojno poslovanje, 22. septembra 2016 pa bo poslovni in investicijski forum v Unionski dvorani Grand Hotela Union na Miklošičevi 1 v Ljubljani. Poudarek foruma bo na predstavitvah poslovnih in investicijskih priložnosti v Sloveniji in v Ningbo ter na b2b pogovorih med slovenskimi in kitajskimi gospodarstveniki.
V sredo, 21. septembra 2016, bo delegacija obiskala Ajdovščino, kjer ji bomo predstavili gospodarstvo regije in možnosti za skupne naložbe. Dogodek bo potekal v novi upravni stavbi nekdanjega Primorja na Vipavski cesti 2 v Ajdovščini z začetkom ob 11. uri.
Goste bo najprej pozdravil župan občine Ajdovščina Tadej Beočanin in gostom predstavil Vipavsko dolino in ukrepe občine za krepitev gospodarstva oziroma možnosti za skupna vlaganja. Direktor RRA SP Črtomir Špacapan bo potem predstavil regijske projekte (Kanin, Vrtojba, Pure natural hotel), nakar se bodo na kratko predstavila nekatera podjetja (Enoop d.o.o. Vipava, VRC d.o.o. Vipava, Gostol d.o.o. Nova Gorica, Univerza v Novi Gorici, Seantech d.o.o Nova Gorica, TAF 3 Nova Gorica, CEATM Ajdovščina).
Ob 13. uri bo delegacija obiskala podjetje Pipistrel v Ajdovščini, kjer je za 13.20 predviden prelet letal. Delegacija si bo potem z avtobusom ogledala logistični center na MMP Vrtojba in nadaljevala pot proti Kopru.
Ningbo je gospodarski center in pomembno prometno spletišče, ki leži na južnem krilu reke Yangtze in je gonilo razvoja večjega gospodarskega kroga okrog Šanghaja. Je eno od prvih obalnih mest, ki se je hitro razvijalo pod okriljem Državnega planiranja na Kitajskem in doživelo hiter razvoj v okviru strategije odpiranja in reformiranja. Združeni narodi so ga opredelili za najbolj obetavno mesto Kitajske. Mesto ima triletni akcijski načrt za gospodarski razvoj in razvojno preobrazbo mesta, v okviru katerega stavijo predvsem na nekaj ključnih industrij, kamor bi se lahko krepkeje stekal tuji kapital. Pokriva 9.816 km2 vključno z urbano regijo, ki obsega 2.461 km2. Ima šest distriktov, dva okraja in tri mesta na okrajni ravni ter 10 milijonov urbane populacije. Ponaša se tudi s tretjim največjim pristaniščem na Kitajskem, ki je tudi peto največje na svetu in se pospešeno razvija v okviru pomorske »svilne poti 21. stoletja« v povezavi z ekonomskim razvojem skupine ASEAN, Južne in Zahodne Azije.