Rokometašice Mlinotesta, sicer slovenske podprvakinje, so v Ajdovščini gostile Cair iz Skopja in ga ugnale s 27:24. Izbranke Jana Žbogarja so narekovale ritem igri skozi celoten obračun. V 27. minuti je Ivona Barukčić, s sedmimi goli najboljša strelka zmagovalne ekipe, razliko prvič povišala na pet zadetkov (15:10), tik pred iztekom polčasa pa je zadela še za 17:11. Tekmice so se v nadaljevanju nekajkrat približale le na dva zadetka, nazadnje v zadnji minuti na 26:24. Po minuti odmora na zahtevo domače klopi je za končni rezultat zadela Špela Bajc, s petimi zadetki druga najboljša strelka ajdovske ekipe. Precejšen del zaslug za zmago ima tudi vratarka Karin Kuralt, ki se je predvsem v drugem delu igre pogosto izkazala na gol črti. Ajdovsko zasedbo povratna tekma čaka v soboto ob 19. uri v Skopju.
Tudi ajdovski rokometaši imajo znova razlog za veselje. Fantje, ki jih s klopi vodi trener Darko Tavrić, so v prejšnjem krogu doživeli neprijeten poraz pri ekipi Mokreca in v ekipi je bilo kar precej nervoze ob nepričakovanem spodrsljaju. A morda je le ta prišel v pravem trenutku in v času, ko se da iz njega marsikaj naučiti. Že sobotna tekma na Policah proti Šmartnemu je namreč pokazala povsem drugačen obraz domačih rokometašev. Gostje so sicer v prvem polčasu še dokaj enakovredno parirali Ajdovcem, a ko so se v nadaljevanju le ti sprostili, je bilo upov na kakršnokoli presenečenje hitro konec. Razlika je narasla na šest zadetkov in številni gledalci v zastareli ajdovski športni dvorani so lahko uživali v mirni končnici. Jure Švalj je dosegel osem zadetkov, kapetan Andraž Kete pa dva manj. Sledi gostovanje v Črnomlju.
V tem vikendu so s sezono pričeli tudi ajdovski košarkarji, ki so v prejšnji sezoni za las obstali brez napredovanja v drugo ligo. Letos so odločeni, da podobne priložnosti ne bodo izpustili iz rok in že v uvodnem krogu pokazali, da mislijo zelo resno. Ekipo Tera Tolmin so odpihnili s 101:64. Tekma je bila odločena že v prvi četrtini, ki so jo domači dobili za 19 točk. Nato pa je sledilo le še varno ohranjanje razdalje in miren zaključek tekme. Vojin Ivković je bil z 19. točkami najučinkovitejši strelec ajdovskih levov, ki bodo naslednjo tekmo odigrali v soboto na gostovanju pri Sežani.
Nogometašem Primorja se ni posrečilo eno izmed najpomembnejših gostovanj v jesenskem delu prvenstva. V Domžalah so bili domači, ki so zadnji na lestvici, boljši z 1:0 in so se tako razveselili prve zmage v sezoni. Gol so dosegli po nesrečnem posredovanju ajdovskega branilca Gašperja Petka. Slednji je tako dosegel avtogol že na drugi tekmi zapored. Ajdovci kljub zaostanku v napadu tokrat niso pokazali prav veliko, v 77. minuti pa spet imeli nekaj sreče, saj je domači rezervist Felipe Felicio zadel vratnico vratarja Denisa Pintola. Primorje je v 82. minuti izpeljalo obetavno akcijo, Matic Zavnik je imel odprt strel v osrčju kazenskega prostora, a žogo slabo zadel in jo poslal precej mimo vrat. V zaključnih minutah so rdeče-črni malce bolj pritisnili v lovu na izenačenje, imeli nekaj obetavnih položajev, tudi strel Harisa Kadrića v 94. minuti, toda domača obramba je zdržala. Primorje bo v nedeljo gostilo Koper.
Nogometašice Primorja pa so izkusile šele prvi poraz v sezoni, na gostovanju pri Radomljankah so iz svoje mreže pobrale pet žog in se tako poslovile od vodstva na lestvici, vseeno pa ostajajo na visokem tretjem mestu. Ajdovke so se dobro upirale razigranim in favoriziranim domačinkam vse do 45. minute, ko je zadela Nika Bazjak. V drugem delu igre so Radomljanke zaigrale še odločnejše in pridno polnilo mrežo Ajdovk. Slednje čaka nova preizkušnja v nedeljo, ko v Ajdovščino prihaja vodilna Mura.
Druga tekma in drugi poraz Kixov v sezoni. Tokrat so bili z 8:5 poraženi na gostovanju pri ekipi Bronxa. Domači so odlično odprli tekmo in že po prvem delu vodili s 5:1. V drugem polčasu so se Ajdovci uspeli približati na dva zadetka, a so domači vedno znova zadeli in tekmo brez večjih težav odločili v svojo korist. Med strelce za Kixe so se vpisali Klemen Sluga, Franci Perko, Erik Krečič in Tone Pivk. Kixe čaka v petek še eno gostovanje, tokrat pri ekipi Benedikta.
* Naslovna fotografija: Robert Ferjančič