Mlade Slovenke po dolgem nizu zmag še naprej navdušujejo na evropskem prvenstvu v Romuniji. Najprej so v sredo, v napetem četrtfinalu so s 54:47 ugnale Turkinje in si tako priigrale mesto med najboljšimi štirimi ekipami. V odločilnih trenutkih so ostale zbrane in z borbeno igro ohranile prednost vse do zadnjega zvoka sirene ter se veselile pomembne zmage, ki jih je popeljala v današnji polfinale.
Svojo kvaliteto so znova pokazale v polfinalu, premagale Francozinje ter se več kot zasluženo uvrstile v veliki finale! Z izjemno igro so nadzorovale srečanje – vodile so praktično celotno tekmo – in si zasluženo priigrale najmanj srebrno kolajno.
Znova je blestela Veronika Ferjančič iz Budanj, ki svoje znanje nadgrajuje v mariborskem košarkarskem klubu. Tokrat je dosegla 12 točk, ob tem pa prispevala še 11. skokov. Pohvale pa gredo tudi Ajdi Praper, članici KK Vipava, ki se je proti Francozinjam izkazala z 19. točkami, kar petkrat pa je zadela za tri točke.
Bravo punce! Veliki finale jih čaka že jutri, v soboto ob 19.30.